نماز جمعه این هفته اردستان به امامت حجت الاسلام دهشیری برگزار می شود

نماز عبادی، سیاسی جمعه این هفته اردستان به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ 'حسن دهشیری' برگزار می شود.حجت الاسلام حسن دهشیری پیش از این امام جمعه شهر 'بادرود' بوده است. پیش از خطبه های نماز جمعه اردستان، حجت الاسلام والمسلمین 'محمدرضا صالحیان' مسوول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان در سخنانی حجت الاسلام دهشیری را به عنوان امام جمعه اردستان معرفی می کند. امام جمعه جدید اردستان 12 سال امام جمعه موقت نطنز و 14 سال امام جمعه شهر بادرود را در کارنامه خود دارد. حجت الاسلام والمسلین 'سید محمد حسینی' امام جمعه پیشین اردستان به امام جمعه شهرستان اردکان از توابع استان یزد منصوب شده است. نماز جمعه اردستان در مسجد جامع این شهر برگزار می شود. شهرستان اردستان با حدود 45 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری شمال اصفهان واقع .است

[ سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


قابل توجه کنکوری های 90

بر اساس اظهارات مقامات آگاه در  اداره آموزش و پرورش بادرود با توجه به اینکه امسال متولی برگزاری آزمون؛ آموزش عالی کشورمی باشد ؛ کنکور سراسری دانشگاه در سال 1390 در محل دانشگاه پیام نور و یا دانشگاه آزاد نطنز برگزار خواهد شد .همچنین برای دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون سراسری از تاریخ 5 /3/90 لغایت 8/3/90 به سایت سنجش مراجعه نمایند
[ سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


نشست مشترک مسئولین دانشگاه با نماینده محترم مردم نطنز، بادرود و قمصر

جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه، دکتر ضابطی نماینده مردم شریف نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، معاون درمان دانشگاه، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان، مدیر بودجه و  معاون اجرایی مرکز بهداشت استان تشکیل و مباحث مربوط به شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز و بیمارستان بادرود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

[ دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


خلف وعده مسوولان در اعطای جوایز

 

ظاهرا برگزاری مسابقه قوی ترین مردان کویر در بادرود حاشیه های جالبی به همراه داشته است که یکی از این حواشی عدم پرداخت هزینه ها و جوایز قهرمانان مسابقه  بوده که فریاد قهرمان پاور لیفتینگ بادرودی را در آورده است . ایشان نقل می کند که حدود دو ماه قبل با مسوولان تربیت بدنی و شهرداری و شورای شهر جلساتی تشکیل گردید مبنی بر برگزاری مسابقه قوی ترین مردان کویر که با استقبال مسوولان حاضر در جلسه مواجه شد ولی هم اکنون که حدود دو ماه از این مسابقات می گذرد ریالی بابت جوایز قهرمانان داده نشده و چک های کشیده شده (200000تومان ) به همراه سایر هزینه ها که حدود 600000 تومان می باشد پرداخت نشده و هر روز طلبکاران از ما مطالبه می کنند .ایشان از مسوولان تربیت بدنی و شهرداری و شورای شهر خواست به وعده های داده شده خود عمل کنند . خاطر نشان می شود مسابقه مردان کویر با حضور 9 ورزشکار از شهرهای کاشان و نطنز و بادرود در محل سایت گردشگری (تخت پادشاه) برگزار شد و مقرر گردید به قهرمانان مسابقات جوایز نقدی پرداخت شود . مسوولان تربیت بدنی وشهرداری بایستی در این زمینه پاسخگو باشند

نکته : شهردار محترم بادرود در تماس تلفنی  اظهار داشتند که شهرداری هیچ قولی مبنی بر دادن جایزه و یا احیانا کمک نقدی در مسابقه مذکور  نداده و کماکان در حد توانایی آماده کمک به ورزشکاران منطقه می باشد

[ دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


روایت مشرق نیوز از گوشه و کنار سیاست

خبرنگاران مشرق در جریان پیگیری های خبری، به زمزمه ها و گفته می شود هایی بر می خورند که مهمان کردن مخاطبان به این شنیده ها خالی از لطف نیست.

 *شنیده ایم که به زودی حجت الاسلام حاج علی اکبری به ریاست امور مساجد استان تهران منصوب خواهد شد. این مسوولیت در حال حاضر به عهده حجت الاسلام ابراهیمی است. امور مساجد استان ها زیر نظر شورایی اداره می شوند که رئیس آن نمایندگان ولی فقیه در استان ها می باشند.

*به اعتقاد برخی تحلیل گران، با انتصاب ملک زاده به معاونت وزارت خارجه، راز نداشتن 45 سفیر در سفارتخانه های کشورمان کشف شد. این افراد معتقدند ممانعت از انتصاب سفیران به آن خاطر بوده که فردی چون ملک زاده به وزارتخارجه بیاید و لیست تعیین شده سفرا را که از قبل مشخص شده عملیاتی کند. از زمان انتصاب صالحی، وی تحرکی در زمینه انتصاب سفرا نداشته است.

*شنیده ایم در 22 خرداد امسال تعدادی از افراد آشوب طلب دستگیر شده اند که در میان آنها 6 تن از اعضا و وابستگان به گروهک منافقین وجود دارند.

*لیدر جریان انحرافی در جلسه انتخاباتی این گروهک گفته است استراتژی ما در انتخابات مجلس "گریز از مرکز" است. وی اضافه کرده در حالی که گروه های سیاسی عمده تلاش خود را معطوف لیست تهران می کنند ما برنامه فتح مجلس را در شهرستان ها دنبال می کنیم.

*در سال "جهاد اقتصادی" دولت هیچ کمیته ای را جهت پیگیری این شعار سال تشکیل نداده است. این در حالی است که در سالیان گذشته شاهد شکل گیری کمیته ای برای پیگیری شعار سال در دولت بودیم.
 
 
*جریان فتنه در صدد است جمعیت هلال احمر را به تصرف خود درآورد. سران این جریان گفته اند با عضوگیری از دانش آموزان و جوانان تحت لوای طرح «پيشاهنگي» باید بتوانیم رقیبی جدی برای بسیج باشیم. در همین راستا یک شبكه اجتماعي با ظرفيت حداقل دو ميليون نفر به نام «ماه نو» برای حضور فعال در انتخابات در هلال احمر فعال شده است.
 

*شنیده ایم قرار است حجت الاسلام سقای بی ریا به عنوان گزینه دوم جامعه مدرسین در کنار حجت الاسلام جمشیدی در شورای مرکزی اصولگرایان انتخاب شود.

*یکی از اعضای جریان انحرافی در تماس با تعدادی از رسانه های منتقد این جریان، به برخی روزنامه نگاران این رسانه ها گفته به شما 10 میلیون تومان وام تعلق گرفته است که باید برای دریافت آن به نهاد مراجعه کنید.

*یکی از کاندیداهای آینده ریاست جمهوری با این استدلال که دولت آینده سه سال از عمر خود را با مجلس نهم می گذراند، ستاد های انتخاباتی خود را برای مجلس راه اندازی کرده است. وی کشور را به هفت منطقه تقسیم و برای هر منطقه مسوولی انتخاب کرده است.

*علیرغم اینکه اعلام شده بود مشایی در سفر رئیس جمهور به قزاقستان حضور دارد اما وی در طول این سفر در برابر خبرنگاران و عکاسان ظاهر نشد. استراتژی مشایی در برهه کنونی غیبت از انظار عمومی تا آرام شدن فضای سیاسی کشور است. در سفرهای قبلی رئیس جمهور، مشایی در سمت راست احمدی نژاد در مذاکرات و سخنرانی ها حضور داشت.
 
*شنیده ایم رد پای فرقه ضاله بهاییت در یکی از بنیاد های مربوط به بیماری های خاص توسط دستگاههای مربوطه پیدا شده است. مدیر این بنیاد فرزند یکی از چهره های مطرح سیاسی است.

*در تعدادی از دانشگاه های صنعتی تهران،روزنامه و هفته نامه متعلق به جریان انحرافی به صورت رایگان توزیع می شود. نکته قابل تامل آن است اکثر توزیع کنندگان این نشریات از هواداران جریان فتنه 88 هستند.

*اخیرا در تعدادی از آبریزگاه های عمومی سطح شهر تهران، شعارهای جریان فتنه مشاهده شده است . ظاهرا این مکان آخرین پناهگاه این جریان وابسته است.

*برخی چهره های تجدید نظر طلب همچون جهانگیری، کمالی، موسوی لاری، صادق خرازی و ربیعی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی فعال شده اند. این افراد هنوز مرزبندی شفافی با جریان فتنه نداشته اند.

* شنیده ایم یکی دیگر از مدعیان دروغین عرفان و انرژی درمانی که 15 سال با شیوه‌های ابداعی در ترویج افکار انحرافی اقدام به اغفال خانواده‌ها و اعمال منافی عفّت می‌کرد، در کرج دستگیر شده است . تاکنون 28 خانم از این فرد اغفال گر شکایت کرده اند.

[ یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


شرح وظایف نیروهای خدماتی قرارداد کارمعین منطقه بادرود
گردهمایی نیروهای خدماتی قرارداد کارمعین  با حضور کارشناسان پشتیبانی وحراست وبا سه دستورکار  الف؛ برنامه ریزی کارگروه تخصصی در زمینه نقاشی ساختمان و . . . ب؛نحوه استفاده از مرخصی استحقاقی تیر ومردادماه ج؛ توصیه های لازم در ارتباط با شرح ووظایف خدمتگزاران در محل اداره برگزار  وبه سوالات آنان پاسخ داده شد .  خاطر نشان می شود طبق دستور العمل اداره کل آموزش وپرورش استان اصفهان هر یک از نیروهای خدماتی  کار معین در صورتی که در طول سال تحصیلی از انجام وظایف محوله کوتاهی نموده و عملکرد سالانه آنها کمتر از ۶۵ نمره باشد برای سال بعد قرارداد آنها تمدید نخواهد شد

[ یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


به دنبال ایجاد جنگل‌های دست کاشت در مناطق بیابانی هستیم

مسئول انجمن حفاظت محیط زیست بخش بادرود:    به دنبال ایجاد جنگل‌های دست کاشت در مناطق بیابانی هستیم.

مسئول انجمن حفاظت محیط زیست بخش بادرود گفت: بیابان زایی و گسترش بیابان از معظلات جهانی است که پیامدهای آن فقر، مهاجرت و نابودی تمدنهاست.

عبدالعظیم شکاری اظهار کرد: بیابان‌زایی و گسترش بیابان از معظلات جهانی است که پیامدهای آن فقر، مهاجرت و نابودی تمدنهاست. به همین دلیل انجمن محیط زیست بادرود در تلاش است تا پروژه‌هایی مانند نهالکاری، بذر پاشی و مالچ پاشی را اجرا و با انجام این عملیات جنگل‌های دست کاشت فراوانی را در مناطق بیابانی ایجاد کند.

شکاری تصریح کرد: عوامل بیابان‌زا مانند برداشت بی رویه از سفره‌های آب زیرزمینی، چرای مفرط دام، تغییر کاربری اراضی، برداشت معادن سطحی و کمبود بارش موجب شده تا بسیاری از روستاها و آبادیها خالی از سکنه شود و به خاطر کاهش تولید محصولات غذایی و کمبود منابع آب مهاجرت به سمت شهرها افزایش یابد.

وی افزود: توجه به پوشش گیاهی و جلوگیری از تخریب آنها می‌تواند به پایداری اکوسیستم مناطق خشک کمک کند.مسئول انجمن حفاظت محیط زیست بخش بادرود با اشاره به آغاز فعالیت بیابان‌زدایی در بخش امامزاده آقا علی عباس(ع) بادرود در سال 1349 بیان کرد: در این راستا تاکنون بالغ بر 300 هزار هکتار جنگلهای دست کاشت در شهرستانهای بیابانی ایجاد شده است.شکاری خاطرنشان کرد: بیابان‌زایی و گسترش بیابانها پس از تغییر اقلیم و کمبود آب شیرین سومین چالش جهانی است و ایران با 1.2 درصد خشکیهای جهان 2.4 درصد پدیده‌های بیابانی فاقد پوشش و 3.08 درصد مناطق بیابانی جهان را در خود جای داده است.

 

[ یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


ضابطی نماینده مجلس : بیمه‌های درمانی به مافیای مخوفی تبدیل شده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیمه‌های درمانی کشور به مافیای مخوفی تبدیل شده‌اند که به هر طریق از حقوق بیماران کسر می‌کنند به همین علت بیش از 75 درصد مردم از خدمات آن‌ها ناراضی هستند.

‌محمد ضابطی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس‌ افزود: بیمه‌های درمانی در اکثر کشورها صندوق‌هایی هستند که همواره با مشکلات مالی مواجهند اما در کشور ما مثلاً سازمان تأمین اجتماعی آن قدر شرکت اقماری دارد که به دولت پول قرض می‌دهد و درآمد بالایی دارد اما از آن طرف هنگام پرداخت هزینه‌های پزشکی بیماران به هر طریقی سعی می‌کند، بخشی از هزینه را پرداخت نکند و بیماران را برای دریافت مبلغی که حقشان است از این طرف شهر به آن طرف سرگردان ‌کنند.
نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر ادامه داد:‌ هر کدام از گردانندگان این بیمه‌ها نیز در این سازمان‌های مافیاگونه آن قدر قدرتمند هستند که کسی جرأت انتقاد از آن‌ها را ندارد، سازمان‌های دیگری هم هستند که برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر تأسیس شده‌اند اما در عمل خدمات مشخصی به نیازمندان ارائه نمی‌کنند اما آن‌چه فعلاً محل بحث است سازمان‌های بیمه‌گر درمانی هستند که اگر توقعات بی‌جا را در نظر نگیریم بیش از 75 درصد مردم از خدمات آن‌ها ناراضی هستند البته این آمار حداقلی است‌.
ضابطی گفت: سازمان‌های بیمه‌گر برای پرداخت هزینه یک دارو آن قدر بند و تبصره می‌گذارند که در نهایت چیزی عاید بیمار نیازمند نمی‌شو‌د، می‌گویند فلان دارو تحت پوشش بیمه نیست، یا فلان دارو گران است و بیمه توان پرداخت هزینه آن را ندارد یا فلان دارو را باید فقط فلان پزشک تجویز کند تا پول آن را بدهیم، بهانه‌هایی که در کشورهایی که دارای بیمه قوی هستند، اصلاً بیان نمی‌شود.
وی افزود: در کنار این مسائل سازمانی مانند بیمه تأمین اجتماعی بیمارستان‌های عظیمی مانند میلاد یا لواسانی تأسیس می‌کند که فیش‌های حقوقی گردانندگان آن‌ها دیدنی است اما در عوض بیمارانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند آن قدر معطل و تحقیر می‌شوند که یک چشمشان اشک است و چشم دیگرشان خون.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد:‌ بیمه درمانی موفق در کشور سوئد است که 40 درصد حقوق مردم را به عنوان حق بیمه می‌گیرد با‌ این حال آن قدر خدمات مناسبی به بیمه شدگان ارائه می‌دهد که مردم با رضایت این مبلغ سنگین را می‌پردازند زیرا می‌دانند آینده‌شان تأمین است و هر نوع خدمات پزشکی و پیراپزشکی که نیاز داشته باشند، کاملاً رایگان است.
وی با اشاره به بحث انحلال وزارت رفاه و تأمین اجتماعی گفت: با این‌که وزارت رفاه نتوانسته است تحول قابل توجهی در بیمه‌ها ایجاد کند و ایجاد آن از ابتدا کار غلطی بود اما انحلال ناگهانی آن هم غلط دوم است، باید یک گروه کارشناس بررسی کنند که اگر مثلاً از فردا این وزارتخانه منحل شود چه تبعاتی برای مردم دار‌د، ابتدا از تبعات آن پیشگیری کنند و بعد این وزارتخانه منحل شود.
نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر افزود: واقعیت این است که نمی‌توان گفت وزارت رفاه هیچ منفعتی برای مردم نداشت است اما قطعاً مضرات آن بیش از منافعش بوده است بنابراین باید در وجود آن با حضور کارشناسان تجدید‌نظر شود.
ضابطی اضافه کرد: یکی از وظایف وزارت رفاه که در سازمان بهزیستی تعریف شده است رسیدگی به موضوع سلامت اجتماعی مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی است اما این نگاه اشتباه است که هر دستگاهی بخواهد کار خودش را بکند و بدون توجه به عواقب کار خود آسیب اجتماعی به وجود آید که سازمان بهزیستی بخواهد آن را جمع کند.
وی گفت: این همه وزارتخانه‌های جور واجور و رنگارنگ باید همگی در یک جهت و برای سلامت و رفاه مردم تلاش کنند، چرا باید صبر کنیم تا یک نفر دچار بزهکاری شود یا تحت آسیب قرار گیرد که سازمان بهزیستی بخواهد به او خدمت ‌کند یا نکند، باید سیستمی در کشور باشد که از ابتدا فرزندان این کشور طوری تربیت شوند که اساساً دچار آسیب نشوند و این وظیفه بیش از همه به عهده آموزش و پرورش است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 

 
 
[ یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


تفاهم نامه ایران و فائو برای کنترل بیابان های 2 استان

 

 

ایران و سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد quotation mark فائو تفاهم نامه ای برای کنترل بیابان امضا کردند . بر اساس این تفاهم نامه که در کمپ گردشگری متین آباد  از توابع بخش بادرود  امضا شد ، سازمان فائو 110میلیارد ریال برای کنترل بیابان های استان های خراسان رضوی و کرمان کمک مالی می کند .

ایران نیز با این اعتبار از روش های علمی و بیولوژیکی برای کنترل بیابان در این استان ها استفاده خواهد کرد . معاون نظارت و هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی  گفت : در ایران 32 میلیون هکتار بیابان وجود دارد که در 17 استان کشور گسترش یافته است .

علی آقا محمدی با بیان اینکه 24 و 5 دهم میلیون هکتار از این بیابان ها در استان های کرمان ، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان ، یزد و اصفهان است گفت : مطالعات طرح استفاده از ظرفیت تولید برق بادی و خورشیدی این مناطق با حدود 50 هزار مگاوات برق آغاز شده است . وی با اشاره به ظرفیت جذب روزانه 50 هزار گردشگر در این مناطق گفت : هم اکنون از مناطق کویری ایران روزانه 10 هزار گردشگر دیدن می کنند که اگر به ظرفیت واقعی خود برسد سرمایه گذاری های بخش خصوصی در طول 24 تا 30 ماه برگشت می شود . نماینده فائو نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت : ایران در کنترل بیابان عملکرد بسیار خوبی داشته است و فائو نیز به همین سبب تسهیلات زیست محیطی به این کشور اعطا می کند . نورالدین مونا افزود : در استان اصفهان استفاده از ظرفیت های گردشگری مناطق بیابانی شهرستان های خور و بیابانک و نطنز بسیار ستودنی است .

در این مراسم نمایندگان محیط زیست و سفرای 13 کشور کویت ،نیجریه آفریقای جنوبی ، هند ،پاکستان ،قرقیزستان ، قزاقستان ، بوسنی ،افغانستان ،کنیا ، بنگلادش ، سریلانکا و نیوزلند نیز حضور داشتند . کمپ  گردشگری متین آباد بادرود  با 23 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی 8 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون حدود 8 هزار گردشگر از آن دیدن کرده اند که یک هزار و 500 نفر آن گردشگر خارجی بوده اند . 

[ یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


دهشیری امام جمعه شهرستان اردستان خواهد شد

شنيده هاي موثق حاكي از آن است كه حجت الاسلام دهشيري امام جمعه فعلي شهر بادرود به زودي امامت جمعه شهرستان اردستان را بر عهده خواهد گرفت همچنين جايگزين احتمالي ايشان براي امامت جمعه بادرود حجت الاسلام قاسمي امام جمعه سابق طرق رود  خواهد بود  

[ شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


نقدی: جلسه فرهیختگان بادرود به دور از شائبه سیاسی و جناحی تشکیل شده است

 نشست فرهیختگان و نخبگان بادرود با حضور جمعی از اساتید و پزشکان و مهندسین بادرودی در محل شهرداری برگزار گردید

در این مراسم ابتدا رضا نقدی شهردار بادرود به بیان فلسفه تشکیل این جلسه پرداخت و گفت موضوع گردهمایی، ارائه نقشه راه و پیشرفت و آبادانی شهر بادرود به دور از هر گونه شائبه سیاسی و جناحی و فضای انتخاباتی می باشد .ایشان افزود استارت اولیه این هم اندیشی به محرم سال گذشته بر می گردد که بر خی از اعضای شورای شهر در قالب فراخوان از نیروهای بومی مقیم شهرهای کشور پرسشنامه هایی را تکمیل نمودند و امروز نیز بر همین اساس این جلسه برگزار گردیده است .

در ادامه دهشیری امام جمعه بادرود در سخنانی اظهار داشت تخریب و نامه نگاری های کذب از سوی برخی از افراد باعث شده است تا مسوولان استان نسبت به چنین رویه غلط اظهار تاسف نمایند .. ایشان   وجود این همه نیروی انسانی و حضور این همه ظرفیت و پتانسیل بالا در منطقه را نعمتی بزرگ دانست؛و گفت  متاسفانه افراط گری عده ای باعث رکود در برنامه ها و فعالیت های عمرانی و اجتماعی وفرهنگی در این بخش شده است .امام جمعه بادرود با انتقاد از چنین افرادی گفت به جای پیگیری این مسائل به این بیندیشید که چرا مصوبه دولت در خصوص پیام نور تاکنون اجرایی نشده است ؟ چرا بادرود باید دارای تنها مرکز علمی دانشگاه آزاد باشد در حالی که شهرهای مجاور از نعمت مراکز علمی متعددی بهره مند هستند ؟ چرا تاکنون مساله انتقال آب زاینده رود به شهر بادرود اجرایی نشده است ؟ چرا تاکنون قطب صنعتی بادرود از حضور سرمایه گزار بی بهره مانده است ؟ چرا از پتانسیل امامزادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) در جذب مسافران و گردشگران و زائران عزیز  به نحو شایسته ای استفاده نشده است ؟ چرا نیروهای بومی تمایلی برای سرمایه گزاری در زمینه های مختلف در منطقه انجام نمی دهند ؟چرا تاکنون مسوولان برای احقاق حقوق مردم منطقه گرمسیری بادرود که بعضا در تابستان به 45و یا 50 درجه میرسد  ؛ پیگیری های لازم را انجام نداده اند ؟ و .........

در ادامه  جلسه چند تن از اساتید و پزشکان حاضر به ارائه پیشنهادات خود در موضوعات مختلف پرداختند  و دکتر صفائیان قول همکاری مالی در زمینه پیگیری راه اندازی پیام نور بادرود را به میزان 50 تا 100 میلون تومان را داد

[ شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


نورالدین مونا نماینده فائو در ایران : 70 درصد اراضی ایران جزو مناطق خشک است

.   


 

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

 

نورالدین مونا در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی که در کمپ متین آباد  از توابع بخش بادرود برگزار شد، اظهار داشت: مقابله با پدیده بیابان زایی در ایران بین سال های 1930 تا 1960 بازشناخته شد و از سال 1965 سازمان جنگل ها و مراتع ایران برنامه های متعددی چون ایجاد کمربندهای سبز و پارک های جنگلی در حاشیه شهرهای بزرگ اجرا کرده است.
مونا ادامه داد: ایران به عنوان یکی از کشورهای خاورمیانه به دلیلی دارا بودن سطح وسیعی از مناطق خشک، بشدت تحت تاثیر پدیده بیابان زایی است.
به گفته نماینده فائو در ایران پیشروی شن، اثرات مخرب زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی دارد و زمین های زراعی، چراگاه ها و همچنین منابع آبی کشورها را کاهش داده و در نهایت بهره وری اکوسیستم ها و کشاورزی را تهدید می کند.
وی با بیان این که این پدیده امنیت غذایی جوامع و معیشت مردم را در این مناطق بشدت تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: فائو به همراه شرکای خود با اقدامات و فعالیت هایی از قبیل ایجاد یک محیط مبادله سالم در کمیته برنامه ریزی میان بخشی پرداخته است.
وی ترویج کاشت یکپارچه درختان و جنگل ها به صورت یک رهیافت کل گرایانه برای ارائه خدمات زیست محیطی و در نظر گرفتن نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت مردم را از دیگر فعالیت های سازمان جهانی غذا عنوان کرد.
به گفته نماینده سازمان فائو در ایران در دسترس قرار دادن تکنولوژی مدرن و دانش سنتی به صورت رهیافت هایی که سازگار با شرایط باشد و آگاهی ذینفعان به اهمیت جنگل ها، از دیگر رویکردهای فائو برای مقابله با پدیده بیابان زایی به شمار می رود.

[ شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی در متین آباد بادرود برگزار شد

مراسم روز جهاني مقابله با بيابان زايي با حضور مقامات كشوري  از جمله دکتر علی آقا محمدی معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور و دکتر سلاجقه معاون وزیر و رئیس مراتع و جنگل داری وآبخیزداری کشور و صمصام الشریعه معاون عمرانی استانداری و جمعی از مقامات استاني و شهرستان نطنز و  و بخش  بادرود و  برخي از  سفراي خارجي و نماينده فائو در ايران در محل كمپ گردشگري متين آباد از توابع بخش بادرود برگزار گرديد .

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

دكتر علي آقا محمدي معاون اقتصادي معاون اول رئيس جمهور در مراسم روز جهاني مقابله با بيابان زايي در كمپ گردشگري متين اباد بادرود گفت دست كاري ناشيانه بشر در طبيعت و تصرف اراضي ملي از روي جهل منجر به وارد شدن مصيبت هايي براي انسان  شده و اگر اين مهم اصلاح نشود موجب نابودي طبيعت و جامعه بشري خواهد شد .

ايشان افزود اقداماتي كه امروزه آثار مخرب آن در زندگي روزمره مردم مشاهده مي شود به تدريج سلامت ؛ حيات و زندگي انسان را در معرض تهديد و خطر جدي قرار خواهد داد .معاون اقتصادي معاون اول رئيس جمهور در ادامه گفت واگذاري بهره برداري از  طبيعت به صورت دايمي را به اشخاص رد كرد و افزود علي القاعده بايستي اين واگذاري به شكل 30 و يا 90 ساله به شركت ها صورت گيرد و در اين زمينه دولت آمادگي دارد با مشاركت  و  هماهنگي بخش خصوصي صندوقي جهت توسعه امر بيابان زايي و اراضي ملي با ارائه  توجيهات اقتصادي ؛ تاسيس نمايد

  در ادامه دكتر سلاجقه رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور گفت: اين سازمان از طريق تعامل با وزارت امورخارجه و آژانس هاي تخصصي بين المللي وزير برنامه عمران ملل متحد(UNDP) و برنامه تغذيه سازمان خواروبار کشاورزي(فائو) 10 پروژه بين المللي بزرگ مقياس دربخش منابع طبيعي تدوين کرده است.
علي سلاجقه رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور در همايش روز جهاني مقابله با بيابان زايي با اعلام اين مطلب اظهار داشت: آژانس هاي تخصصي بين المللي ديگري همچون سازمان توسعه صنعتي ملل متحد(
UNIDO) نيز آمادگي خود را براي مشارکت در زمينه طرح هاي مقابله با بيان زايي اعلام کرده است.
وي که در کمپ متين آباد بادرود  سخن مي گفت، تصريح کرد: در زمينه تحقيقات کاربردي مقابله با بيابان زايي نيز ضمن گسترش روابط با مراکز علمي بين المللي در صدد برگزاري کارگاهي براي انتقال دانش مقابله با بيابان زايي توسط ايران به عراق و افغانستان هستيم.سلاجقه با اشاره به شيوع پديده گرد و غبار در کشور، گفت: طي سال هاي اخير بر شدت و تکرار اين پديده افزوده شده است.وي افزود: دو عامل تغييرات اقليمي و عدم مديريت صحيح منابع آب و خاک در کشورهاي هم جوار مهم ترين دلايل ايجاد اين شرايط هستند.سلاجقه اظهارداشت: در اين راستا هيأت دولت براي مقابله با اين پديده آيين نامه آمادگي و مقابله با آثار زيان بار گرد و غبار را تصويب کرد.
وي ادامه داد: درسال 88 اين آيين نامه به تصويب رسيد و برمبناي آن ضمن برگزاري نشست هاي متعدد با کشورهاي ذيربط، طرح جامع مقابله با پديده گردوغبار تدوين و پيش بيني عمليات اجرايي آن پيگيري شد.رييس سازمان جنگل ها اذعان داشت: عمليات اجرايي مقابله با پديده گردوغبار در سطح يک ميليون هکتار از چشمه ها و کانون هاي بحراني عراق با اعتباري بالغ بر1.2 ميليون دلاراجرايي خواهد شد.وي در بخش ديگر از سخنان تشکيل کنوانسيون مقابله با بيابان زايي را نشانه ديگري از عزم و همکاري مجامع بين المللي براي اجرايي کردن توسعه پايدار و حفاظت از سرزمين دانست.سلاجقه تصريح کرد: ايران بار ديگر به عنوان يکي از اعضاي کنوانسيون مقابله با بيابان زايي عزم و اراده خود براي حمايت و اجراي اين معاهده بين المللي را اعلام مي کند.وي با اشاره به شعارامسال روز جهاني بيابان زايي گفت: اين شعار اهميت پوشش گياهي ونقش جنگل ها در حفظ بقاي مناطق خشک را بطور جدي مورد توجه قرارداده است.

سلاجقه اظهارداشت: درحال حاضر پوشش جنگلي 18 درصد از مناطق خشک جهان را مي پوشاند.
وي افزود: شواهد علمي گواه براين نکته است که آينده و پايداري اکوسيستم مناطق خشک که قريب دو ميليون نفر را در خود جاي داده در مواجه با تغييرات اقليمي وابسته به احيا و نحوه مديريت جنگل هاي مناطق خشک ونيمه خشک است

.رييس سازمان جنگل ها به نقش جنگل ها در تأمين علوفه دام، توليدات غيرچوبي نظير محصولات دارويي، حفاظت آب و خاک و غيره اشاره کرد.وي افزود: با توجه به نقش جنگل ها همچنين با نگاه به لزوم توسعه پايدارو وظيفه سنگيني دولت و مردم در قبال آينده دارند همچنين تعهدات جهاني ايران، مسئوليت سنگيني به دوش سازمان جنگل ها گذاشته شده است.سلاجقه ادامه داد: با توجه به اهميت جنگل ها در مناطق خشک پيگيري مفاد کنوانسيون هاي سه گانه زيست محيطي و به خصوص نگرش 10 ساله اخير کنوانسيون مقابله با بيابان زايي و کاهش اثرات خشکسالي توسط سازمان جنگل ها بسيار ضروري است.وي آثار تخريبي جنگل ها مربوط به حوزه جغرافيايي خاصي ندانست و گفت: منابع سرزميني در جهان امروز به منزله يک نظام يکپارچه زيستي عمل مي کند.

رييس سازمان جنگل ها ادغان داشت: بطورقطع و يقين اگر تخريب دريکي از مباني نظام زيستي رخ دهد مي تواند به يکباره جهان و جهانيان را بطور مستقيم يا با وابسته تحت تأثيرقرار دهد.وي 85 درصد سطح ايران را بياباني اعلام کرد و گفت: سازمان جنگل ها با 2.1 ميليون هکتار نهال کاري، 4.6 ميليون هکتاربذرکاشي و 235 هزار هکتار مالک پاشي توانسته در مناطق بياباني بيش از 2.5 ميليون هکتار جنگل دست کاشت ايجاد کند.سلاجقه ادامه داد: اين روند تا حدود زيادي سبب تثبيت و مهار کانون هاي بحراني فرسايش بادي شده است.
وي توسعه بيشتر جنگل هاي مناطق دست کاشت را يکي از سياست هاي اصلي سازمان جنگل ها در افقي بيست ساله توصيف و خاطرنشان کرد: از طريق جلب توجه و همکاري ساير دستگاه ها و با سپردن کارها به مردم در جهت ارتقاي فرهنگ منابع طبيعي گام برداريم.

از نکات قابل ذکر این مراسم اجرای برنامه بر عهده ابراهیم ماهیان از مجریان توانمند بادرود بود

اجرای موسیقی گروه نوای باد از بادرود و موسیقی محلی سیستان از دیگر برنامه های جنبی مراسم بود

[ جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


انتقال شبانه نمايندگي اوقاف وامور خيريه بادرود به آستان مقدس آقا علي عباس !!!

متاسفانه خبر دار شديم كه ساعت 2 بعد از نيمه شب  مورخه 26/3/90  و در ايام تعطيل  ؛     اسباب واثاثيه اداري  نمايندگي اوقاف و امور خيريه بادرود كه در محل خيابان امام خميني (ره) واقع شده بود  توسط كاركنان آستان مقدس آقا علي عباس و شاهزاده محمد (ع) به محل آستانه  انتقال داده شد . انتقال اداره مذكور به محل آقا علي عباس بازتاب هاي منفي بسياري در بين مردم منطقه  به وجود آورده است . اخيرا از سوي مسوولان اوقاف ،نام بادرود از مكاتبات اداري  حذف و از واژه امامزاده در مكاتبات اداري استفاده مي نمايند  .

ياد آور مي شود مجوزصادره از مسوولان وقت سازمان اوقاف تحت عنوان  نمايندگي اوقاف و امور خيريه بادرود به ثبت رسيده بود ولي متاسفانه در طي يك سال اخير بنا به دلايلي  نام بادرود به طرق مختلف از سربرگ ها و نامه نگاري هاي اداري حذف گرديده است

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

[ جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


روز پدر مبارک باد

مکه پر شور و شعف ؛ کعبه می گیردشرف

قبله را قبله نما ؛ آمده میر نجف

میلاد مولی الموحدین امیر المومنین حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و روز پدر مبار کباد

[ چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مراسم جهانی مقابله با بیابان زایی در کمپ متین آباد بادرود برگزار می شود

مراسم کشوری 27 خرداد (17 ژوئن ) روز جهانی مقابله با بیابان زایی در منطقه نمونه گردشگری متین آباد از توابع بخش بادرود برگزارخواهدشد .

بیابان زایی و گسترش بیابانها سومین چالش جهانی است . یعنی پس ا ز تغییر اقلیم وکمبود آب شیرین  ، بیابان زایی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است . شاید برای خوانندگان محترم جالب باشد بدانند چرا چنین روزی بعنوان روز جهانی مقابله با بیابان زایی نامیده شده است . در این خصوص باید گفت :بدنبال خشکسالی ها و قحطی های شدید و گسترده در دهه های 1960و 1970 آفریقا موضوع بیابان زایی به عنوان یک معضل جهانی مطرح گردید . بعد از گذشت 30سال کارو تلاش در سال 1992 کنفرانس محیط زیست وتوسعه در ریود وژانیرو تشکیل و بحث بیابان زایی در کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته به طور جدی پیگیری گردید .

در ادامه فعالیتهای مذکور بالاخره متن کنوانسیون مقابله با بیابان زایی در 17 ژوئن 1994 ( 27 خرداد 1373 ) به تصویب رسید و در آن تاریخ به بعد این روز از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی مقابله با بیابان زایی نام گرفت .

در اکتبر همان سال طی مراسمی رسمی درپاریس وزیر وقت جهاد سازندگی به نمایندگی از سوی جمهوری اسلامی ایران سومین فردی بود که کنوانسیون را امضاء نمود.
ایران با 2/1 در صد خشکی های جهان 4/2 درصد پدیده های بیابانی فاقد پوشش و08/3 در صد مناطق بیابانی جهان را درخود جای داده است .

61 در صد از مساحت کشور دراقلیم خشک و فرا خشک قراردارد که 1/3 برابر درصد جهانی است .درحال حاضر سرانه بیابان درکشور 5/0 هکتار است درحالیکه سرانه جهانی آن 22/0 هکتار می باشد .

البته سالهاست تلاشگران منابع طبیعی با تحمل زحمات طاقت فرسا پروژه هایی مانند نهالکاری ، بذر پاشی ومالچ پاشی را اجرا می کنند وبا انجام این عملیات جنگل های دست کاشت فراوانی در مناطق بیابانی ایجاد کرده اند .اما دراثر عوامل بیابان زا مانند برداشت بی رویه از سفره های آب زیرزمینی ، چرای مفرط ،تغییر کاربری اراضی ، برداشت معادن سطحی وکمبود بارش  ، بسیاری از روستاها و آبادی ها ، خالی از سکنه شده و به خاطر کاهش تولید محصولات غذایی و کمبود منابع آب مهاجرت به سمت شهرها آغاز شده است .

می توان گفت فقر و مهاجرت و نابودی تمدنهاازپیامدهای تلخ بیابان زایی است و توجه به پوشش گیاهی وجلو گیری از تخریب آنها می تواند به پایداری اکو سیستم مناطق خشک کمک نماید.

استان زیبا و پهناور اصفهان نیز از استانهای بیابانی کشور به شمار می رود که     آن یعنی سطحی معادل 3 میلیون و 200 هزار هکتار را بیابان به خود اختصاص داده است . نایین ، خور ، آران وبیدگل ، نطنز  و بادرود ، اردستان ، برخوار و بخش هایی از اصفهان از شهرستانهای بیابانی استان محسوب می شوند.

در سال 1349 فعالیت مقابله با بیابان زایی در منطقه آقا علی عباس(ع)  بادرود آغاز و تا کنون بالغ بر 300 هزار هکتار جنگل های دست کاشت در شهرستانهای بیابانی ایجاد شده است.

اگر هر یک از آحاد جوامع ساکن در مناطق خشک جهان ، خود را متعهد به کاشت و نگهداری تنها یک درخت درمناطق تخریب یافته نمایند ، در پایان سال دو میلیارد درخت خواهیم داشت .

بیایید با این اقدام ، گامی عملی در جهت احیای جنگل ها و در نتیجه حفظ کارکردهای اکو سیستم مناطق خشک و نیمه خشک برای انسانها و نسل های آینده برداریم .

لازم بذکر است مراسم ملی 27خرداد ( 17 ژوئن ) با حضور سفرای خارجی و مسئولین کشوری و استانی در منطقه نمونه گردشگری متین آباد بادرود  برگزار خواهد شد .

 

[ چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


خانه تاريخي معزي بادرود در آستانه تخريب كامل قرار گرفتبادرود-خبرنگاركيهان:
    خانه معزي بادي يكي از زيباترين خانه هاي تاريخي بادرود در آستانه تخريب كامل قرار گرفت.
    ذبيح الله صولتيان از دوستداران فرهنگ بادرود گفت اين خانه زيبا كه از آثار ارزشمند دوران قاجار در اين شهر است داراي دو بادگير بزرگ و زيبا، سردابه، چندين اتاق بزرگ و  تودر تو و ايوان تابستانه و بهاره است كه به باغ متصل است. اين اثر ارزشمند با خشت خام احداث و با آجر و گچ تزئين شده است و روزگاري اين خانه مهد شعرا و اهل ادب دوران قاجار و سده هاي معاصر بوده است و شاعراني نظير مشفق كاشاني و معزي بادرودي و اديب بيضايي و ديگر شاعران بزرگ خطه كاشان و بادرود در اين خانه به اجراي محافل ادبي مي پرداختند  وي گفت: بناي خانه معزي به علت نشت آب شهري به داخل زيرزمين آن تخريب شده است و با توجه به اينكه كسي داخل خانه سكونت نداشته بعد از چند روز همسايگان متوجه تخريب خانه شده و به اداره ميراث فرهنگي و مالك اطلاع دادند.
    هادي معزي از وراث مرحوم معزي كه مالك خانه است ورود آب را به داخل زيرزمين عمدي دانسته و اظهار داشت كه يكي از اهالي محل به عمد اقدام به تخريب اين بنا كرده است. معزي اذعان داشت سال گذشته با هزينه اي بالغ بر 350ميليون ريال اقدام به بازسازي و مرمت اين بناي تاريخي كرده ام كه با تاسف اكنون شاهد تخريب اين اثر ارزشمند هستم.نبود دفتر سازمان ميراث فرهنگي در بادرود و عدم همكاري برخي از مالكان براي ثبت و نظارت اداره ميراث بر بناهاي كهن اين سرزمين با وجود بيش از 80اثر و محوطه تاريخي، هر ازگاهي باعث بروز خسران بر پيكره فرهنگي و تاريخي اين شهر 7000ساله مي شود.
    
    
 روزنامه كيهان، شماره 19949 به تاريخ 23/3/90، صفحه 13 (اخبار ورزشي - اخبار كشور)

[ سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


پاك سازي ميدان ترگل با حضور فعالان محيط زيست و گروه كوهنوردي صبا

برنامه هاي اجرا شده انجمن در هفته محيط زيست
 1.نصب پرده گرامي داشت هفته محيط زيست در ميدان امام خميني (ره) بادرود
 2.پخش تعداد 500 تراكت آموزشي زيست محيطي در سطح شهر و ادارات منطقه
 3.پاك سازي ميدان ترگل كه نحوه اجراي برنامه به شرح ذيل مي باشد.:
 ـ در روز شنبه مورخ 21/3/90 اعضاي انجمن همراه با فعالان محيط زيست و گروه خانوادگي صبا بادرود به سرپرستي برادر عباس صولتيان با تعداد 100 نفر منطقه 10 هكتاري ميدان ترگل (بريدگي اتوبان كاشان ـ اصفهان ـ بادرود )را از ساعت 30/18 عصر آغاز نموده و به مدت 2 ساعت تعداد 80 كيسه زباله غير بازيافت را جمع آوري نموده و بعد از نماز مغرب و عشا از فعالان محيط زيست با صرف شام (آبگوشت محلي) پذيرايي به عمل آمد.
 در ضمن در اين برنامه شهردار بادرود ،اعضا شوراي شهر ،مسئول جهاد كشاورزي شهرستان نطنز،نمايندگان اداره منابع طبيعي و آب خيز داري شهرستان نطنز و بادرود حضور فعال و مستمر در طرح پاكسازي داشتند.
 در خاتمه جا دارد از همكاري و مساعدت شهرداري و شوراي شهر بادرود در اجراي برنامه تشكر و قدراني به عملآید[ سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


آيا دستان پنهاني در كار است ؟!

شنيده ها حكايت از اين دارد حريم شهر بادرودكه از 15 سال  قبل ( 1375)  تا محدوده 500 متري ميدان گلها در آقا علي عباس (ع)  واقع شده بود  به يك باره به فلكه شاهزاده محمد (ع) محدود شود . اكنون كه طرح جامع شهر بادورد در حوزه استانداري مراحل نهايي تصویب را مي گذراند ناگهان زمزمه كم شدن  حريم شهر به گوش مي رسد آيا  گمان نمي رود دست هاي پنهاني در كار است تا مانع از رشد و توسعه و پيشرفت شهر شود ؟ در صورت وقوع چنين كاري مساله مجتمع فرهنگي در دست احداث كه تحت نظارت شهرداري بادرود مي باشد به كجا خواهد انجاميد ؟  از مسوولان ذي ربط اعم  از فرماندار محترم ؛ نماينده  مجلس ؛ بخشدار ؛ شهردار و شوراي شهر   انتظار ميرود با در نظر گرفتن جميع جهات و بدون توجه به اعتراضات و  مسائل حاشيه اي  ،  ازحقوق مسلم مردم منطقه كويري  و محروم بادرود  دفاع نمایند  

[ سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


هنوز نیامده انصراف دادند

بر اساس شنيده ها در سطح شهر بادرود  دو ؛ سه نفر از افرادي كه آمادگي خود را جهت ثبت نام و كانديداتوري مجلس شوراي اسلامي دور نهم از حوزه انتخابيه نطنز وبادرود وقمصر  اعلام داشته بودند ؛ بعد از نظر سنجي هاي صورت گرفته و عدم اقبال مردمي  انصراف خویش را اعلام نمودند  

[ یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


دفتر ارتباط مردمي نماينده مجلس اعلام كرد

 

با پيگيري هاي دكتر محمد ضابطي نماينده مردم  نطنز و بادرود و قمصر؛   مبلغ دو ميليارد ريال  از محل اعتبارات ردیف ملی کمک به اجرای طرح های هادی روستایی جهت انجام عملیات بهسازی روستاهای هنجن ( ۲۵۰میلیون ریال ) کمجان ( ۲۵۰ میلیون ریال ) طره (۱۰۰۰ میلیون ریال ) و یارند ( ۵۰۰ میلیون ریال )   در اختيار بنياد مسكن انقلاب اسلامي  شهرستان نطنز قرار گرفت

[ یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


آگهی استخدام شبکه بهداشت نطنزو بیمارستان فاطمیه بادرود

شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نطنز در نظر دارد نیروهای مورد نیاز خود را در رشته های ذیل جهت به کار گیری در مراکز تابعه از بین متقاضیان به صورت قرار دادی تبصره 3 جذب نماید . لذا کلیه داوطلبان می بایست لغایت 26/3/90 جهت ارائه مدارک لازم ( اصل و تصویر شناسنامه ؛ کارت ملی ؛ مدرک تحصیلی ؛ پایان طرح ؛ کارت پایان خدمت و 4 قطعه عکس ) به شبکه بهداشت و درمان نطنز مراجعه نمایند .

 

محل  خدمت

جنسیت

مدرک تحصیلی

تعداد مورد نیاز

رشته شغلی مورد نیاز

ردیف

2نفرستاد شبکه

1نفر بیمارستان بادرود

2نفرمرد

 1نفرزن

کارشناس

3نفر

بهداشت محیط

1

1نفر ستاد شبکه

1نفرمرکزخالدآباد

2نفرمرد

کارشناس

2نفر

بهداشت حرفه ای

2

ستاد شبکه

زن یا مرد

کارشناس

4نفر

بهداشت عمومی

3

ستاد شبکه

زن یا مرد

کارشناس نرم افزار

1نفر

کامپیوتر

4

ستاد شبکه

زن یا مرد

کارشناس

1نفر

تغذیه

5

2نفرمرکزخالدآباد

مراکزابیانه و طرق هرکدام1نفر

زن یا مرد

کاردان بیماریهایا کارشناس بهداشت عمومی

4نفر

مبارزه با بیماریها

6

1نفرستاد شبکه

1نفر بیمارستان بادرود

زن یا مرد

کارشناس

2نفر

مدارک پزشکی

7

2نفرمرکزنطنز

طرق و ابیانه وخالدآباد هرکدام1نفر

زن

کاردان بهداشت خانواده یا کارشناس بهداشت عمومی

5نفر

خانواده

8

4نفر بیمارستان بادرود

زن یا مرد

کاردان

4نفر

بیهوشی

9

2نفر بیمارستان نطنز

3نفر بیمارستان بادرود

زن یا مرد

کاردان

5نفر

اتاق عمل

10

1نفربیمارستان نطنز

2نفربیمارستان بادرود

زن

کارشناس

3نفر

ماما

11

5نفر بیمارستان بادرود

بیمارستان نطنز و مراکز نطنز،خالدآباد،طرق هرکدام 1نفر

زن یا مرد

کارشناس

10نفر

پرستار

12

 

[ یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


کشف 2000سکه عتیقه تقلبی در نطنز

ماموراننیروی  انتظامی شهرستان نطنز  در بازرسی از یک دستگاه خودروی سواری بیش از دو هزار عدد سکه عتیقه تقلبی را کشف و ضبط کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ " حسن نیکبخت " فرمانده انتظامی شهرستان نطنز اظهار داشت : ماموران انتظامی این فرماندهی حین گشت زنی در محور کاشان _ اصفهان به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک وآنرا متوقف کردند .


وی افزود : در بازرسی از این خودرو تعداد دو هزار و 129عدد سکه عتیقه تقلبی که به طرز ماهرانه ایی داخل خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط شد .


این مقام مسئول تصریح کرد : در این رابطه راننده و سرنشینان خودرو دستگیر و خودروی آنان نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد .

فرمانده انتظامی شهرستان نطنز گفت : در بازجویی های صورت گرفته از متهم مشخص شدکه متهمان در پی دریافت یک پیام مبنی بر فروش سکه های عتیقه اقدام به تماس با فروشندگان و خریداری سکه ها کرده اند واز تقلبی بودن آنها و کلاهبرداری که شده نیز اطلاعی ندارند .
سرهنگ " نیکبخت" در پایان با بیان اینکه متهمان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده اند خاطر نشان کرد : هشدارهای پلیس در خصوص شناخت طرف معامله و معامله نکردن با افراد ناشناس و طمع سود فراوان از مواردی است که باید مدنظر شهروندان قرار گیرد تا مورد سوء استفاده افراد شیاد و فرصت طلب قرار نگیرند.

[ یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


بررسی پیامدهای منفی انتشار بوی متعفن مرغداری ها در اریسمان

 
یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مشکلات بهداشتی و زیست محیطی که طی چند سال اخیر و به خصوص همزمان با گرم شدن هوا و فرا رسیدن فصل تابستان مردم اریسمان با آن درگیر و با وضع و حالتی مشقت بار و عذاب گونه آن را تحمل می نمایند، معضل انتشار بوی تعفن ناشی فضولات واحدهای مرغداری در مجاورت این روستا می باشد که با توجه به مشکلات حاد و آزاردهنده ناشی از این بوی تعفن که می تواند آثار زیانبار و خطرناکی بر وضعیت سلامت جسمی و یا بهداشت فردی و اجتماعی مردم و محیط اریسمان داشته باشد، اما با این حال متأسفانه هنوز هیچ راهکار و یا اقدام جدی، مؤثر و قاطعی برای رفع آن صورت نگرفته و همچنان این معضل بزرگ با تمامی عوارض و تبعات منفی خود بر سر مردم اریسمان سایه افکنده است. اگر چه شورای محترم روستا با تلاش ها و پیگیری هایی که در این راستا داشته، توانسته در مقاطعی باعث تعطیلی و تعلیق فعالیت این واحدهای مرغداری شود، اما این زمان چندان پایدار و طولانی مدت نبوده و این واحدهای یاد شده ضمن از سرگیری فعالیت های خود، مجدّداً به انتشار این بوی نامطبوع و متعفن می پردازند که همین امر سبب شده که بار دیگر قشرهای گوناگون مردم اریسمان به طرق مختلف از قبیل ارسال طومار، مکاتبات اداری، تماس های تلفنی و یا در دیدارهای حضوری خود با مسئولین ارگان ها و مراجع ذیربط مراتب شدید اعتراض خود را به آنان ابراز نموده و قویاً خواستار برخورد قانونی و قاطع با متخلفان و تولیدکنندگان این بوی متعفن می شوند که متأسفانه به علت اهمال و بی توجهی نهادها و ارگان های مربوطه به این اعتراض ها و انتقادات، کماکان این معضل بزرگ و مهم به قوت خود باقی بوده و اهالی  اریسمان را با عواقب و پیامدهای ناخوشایند آن مواجه ساخته است. علی ایُّ حال مردم اریسمان از مسئولان محترم نهادهای ذیصلاح و مربوطه اعم از فرماندار محترم شهرستان، بخشدار محترم امامزاده، مسئولان محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان این انتظار را داشته و دارند تا در جهت رفع کامل و عاجل این معضل بزرگ و مهم همه اقدامات جدی و لازم از جمله تعطیلی کامل این واحدها و یا انتقال همه آنها به مکانی واحد و دورتر از مکان های فعلی را انجام داده و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزند، چرا که در غیر این صورت، مسئولان ادارات و نهادهایی را که با هر گونه قصور و غفلت های خویش موجبات استمرار و یا تشدید روند فعلی این معضل شوند را هرگز نخواهند بخشید. در پایان ذکر این نکته ضروریست که مدیریت سایت اریسمان نیوز این حق را برای مدیران محترم واحدهای مرغداری مذکور قائل است که چنانچه احساس نموده در این نوشتار مورد خطاب و اشاره قرار گرفته اند، می توانند مطالب و توضیحات خود را به این سایت ارسال کرده، تا پس از دریافت و استماع آنها، این اظهارات در سایت منعکس و قضاوت نهایی در این باره را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد.
منبع: اریسمان نیوز
[ یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


ساماندهی مدارس ابتدایی شهر بادرود در سال تحصیلی آتی نهایی شد

سرانجام اعضاي شوراي منطقه اي آموزش وپرورش بادرود در زمينه اجراي دستور العمل وزارتي مبني بر ساماندهي مدارس ابتدايي در نوبت صبح با تشكيل جلسه فوق العاده و با حضور تمامي اعضا  ؛ با درايت و  دور انديشي  توانستند مدارس مقاطع راهنمايي و ابتدايي شهر بادرود و خالداباد و روستاهاي تابعه را بدون حذف مدارس  ساماندهي نمايند و دغدغه والدين را در اين زمينه از بين ببرند . بر اين اساس

- مدرسه  راهنمايي شهيد رجايي در مكان فعلي  به همراه ديستان فردوسي به صورت مجزا خواهد ماند

-          مدرسه 17 شهريور در مكان  درمانگاه شهيد شريفيان ( فني حرفه اي ) مستقر خواهد شد

-          مدرسه ابتدايي دخترانه  آيت الله كاشاني به مكان مهديه منتقل خواهد شد

-          راهنمايي دخترانه مهديه كه در حاشيه شهر قرار داشت در زينبيه  ادغام خواهد شد

-          ديستان سعدي به مكاني استيجاري منتقل خواهد شد

با توجه به اينكه در طي يك ماه اخير جلسات متعددي با حضور رئيس اداره و  مديران و كارشناسان جهت اجراي طرح مذكور تشكيل شده بود و طبعا نگراني هايي را براي والدين ايجاد كرده بود نهايتا با ساعتها بحث كارشناسي  اعضا مقرر گرديد در حد امكان هيچ گونه آموزشگاهي در سطح منطقه حذف نشود كه به حمدالله اين موضوع حل و فصل شد

[ شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


آگهی استخدام در شبکه بهداشت و بیمارستان فاطمیه بادرود

شبکه بهداشت و درمان نطنز و بیمارستان فاطمیه بادرود به منظور تکمیل کادر علوم پزشکی خود تعداد ۴۴ نفر از دارندگان مدارک علوم پزشکی در رشته های مختلف را استخدام می کند واجدین شرایط می توانند با شبکه بهداشت  و درمان شهرستان نطنز تماس حاصل نمایند

[ شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


حضور تیم فوتبال امید استقلال در بادرود

 

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ناصر حجازی، بازیکن اسطوره ای فوتبال ایران و باشگاه استقلال، بازی دوستانه ای بین تیمهای امید استقلال تهران و امیدجوان بادرود در استادیوم شهیدفیروزی شهر بادرود برگزار شد.

حضور آقایان رضا رجبی رئیس آکادمی باشگاه استقلال و جلال بیات سرمربی و علی چینی مربی تیم امید استقلال در این دیدار دوستانه برای تماشا گران جالب بود

تیم امید استقلال توانست با ارائه یک بازی برتر و تسلط کامل در طول بازی تیم امیدجوان بادرود را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

از نکات قابل توجه این دیدار نظم و هماهنگی منحصربه فرد در جریان برگزاری این مسابقه بود! حضور نیروهای انتظامی، آمبولانس، نظم و انضباط حاکم در بین تماشاگران و فضای برگزاری مسابقه از جمله نکات مثبت در جریان برگزاری این دیدار بود.

حضور نساجی بخشدار - نقدی شهردار و موثقی مدیر روابط عمومی و مشاور استاندار در استادیوم از دیگر نکات قابل ذکر در این دیدار بود

ضمن تقدیر از مسئولین هماهنگی و برگزاری این مسابقه، ای کاش به جای حضور تیم امیدجوان تیم منتخب بادرود در این دیدار به رقابت می پرداخت تا ضمن ارائه بازی تماشاگرپسندتر و زیباتر، شاهد معرفی مطلوبتر بازیکنان بادرودی به مربیان رده های جوانان و امید در سطح کشور باشیم!

 

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

 

[ شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


اخذ مجوزدفتر رهپویان انقلاب اسلامی

بر اساس خبر دريافتي مجوزدفتر رهپويان انقلاب اسلامي شهرستان نطنز و بخش بادرود با مسووليت آقاي احمد ترابيان مسوول دفتر نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي صادر گرديد . خاطر نشان مي شود دبير كل رهپويان انقلاب اسلامي دكتر عليرضا زاكاني نماينده اصولگراي مجلس مي باشد . ايشان همچنين  گرداننده سايت جهان نيوز از سايت هاي پرمخاطب و تاثير گزار مي باشد

[ جمعه بیستم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


چند خبر از دفتر ارتباط مردمي دكتر محمد ضابطي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي

 

-           دكتر ضابطي نماينده محترم مردم  در مجلس شوراي اسلامي جهت اخذ شعبه دو م دادگاه عمومي بخش بادرود از مراجع ذي صلاح پیگیری هایی انجام داده است  .

-           دكتر محمد ضابطي برای طرح جامع ساخت وساز با موضوع جذب گردشگر از محدوده فلكه شاهزاده محمد (ع) تا ورودي آستان مقدس آقا علي عباس (ع) با ارائه تسهيلات 4 ميلياردي ( در اختيار شهرداري ) پیگیری هایی انجام داده است هر چن تاکنون طرح مروبطه از سوی نهادهای متولی آماده نشده است

-          با ابلاغ چارت سازماني بيمارستان 32 تختخوابي فاطميه بادرود و تصويب آن ؛ مراسم افتتاح رسمي آن با حضور دكتر امامي رضوي معاونت درمان ؛ دكتر عليرضا مصداقي نيا معاونت بهداشتي وزارت بهداشت و درمان ؛ دكتر شيراني رئيس داشگاه علوم پزشكي اصفهان  ؛ دكتر ضابطي نماينده مجلس و جمعي از مسوولان شهرستان در مورخه 2/4/90  در محل بيمارستان صورت خواهد گرفت

-          طي مذاكراتي كه  بین دكتر محمد ضابطي نماينده مردم حوزه انتخابيه نطنز وبادرود وقمصر با دكتر حاج بابايي وزير محترم آموزش وپرورش صورت گرفت كليه مدارس شهرهاي نطنز و جوشقان قالي يه رايانه مجهز شدند . همچنين در مرحله دوم كه عنقريب انجام خواهد گرفت تمامي مدارس شهر بادرود خالد آباد و روستاهاي تابعه به رايانه مجهز مي شوند

[ جمعه بیستم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


ساماندهی مدارس ابتدایی شهر بادرود در سال تحصیلی 91-90

بر اساس دستور العمل وزارت آموزش وپرورش مبنی بر ساماندهی مدارس ابتدایی شهر و روستا در سراسر کشور در خصوص نوبت صبح این مدارس ُ اعضای شورای منطقه ای اداره اموزش و پرورش بادرود با تشکیل جلسه مصوبات مربوط به ادغام و حذف برخی از مدارس شهر بادرود را تصویب نمود .

بر اساس مصوباتی که با حضور مدیران مدارس ابتدایی شهر و کارشناسان اداره صورت گرفت آخرین تغییرات بدین شکل خواهد بود

 ۱- مدرسه راهنمایی شهید رجایی با شهید کرمانی نژاد در( محل شهید کرمانی نژاد )ادغام گردد و محل فعلی شهید رجایی به دبستان ابتدایی فردوسی تبدیل شود

۲- مدرسه ابتدایی سعدی در مدارس آیت الله کاشانی و طلوع آزادی ادغام گردد

۳- مدرسه دخترانه راهنمایی مهدیه در مدرسه زینبیه ادغام گردد

۴- مدرسه دخترانه آیت الله کاشانی به مدرسه مهدیه انتقال یابد

۵- مدرسه ۱۷ شهریور در مدارس ابتدایی فردوسی و شهید کبیری ادغام گردد

پیشنهاداتی از سوی برخی از اعضا در خصوص عدم حذف مدارس و یا ایجاد تغییر ات مطرح گردید که مقرر شد تا پایان روز شنبه ارائه گردد

البته اگر مکان مناسبی برای این مدارس در سطح شهر پیدا شود  حذف آنها لغو خواهد شد

[ جمعه بیستم خرداد ۱۳۹۰ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


منوی اصلی
آخرین مطالب ارسالی
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار بازدید از سایت